3M/6M/9M/12M/15M Pneumatic PU 6 * 4mm 8 * 5mm Air Compressor Telescopic Spiral Hose Spring Tube Flexible Air Tool Pipe(OD 8mm x ID 5mm,3 Meter)
★★★★★ 5.0 18 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by egy-fizikal.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
HosesSpecification:Operating Pressure Limit: 13kg/cm2Material: Polyurethane(PU)Working medium: Air , Water , Oil etc.Color: Chrysoidine(orange vermilion)Length:3M 6M 9M 12M 15MHose size: OD 6mm x ID 4mm OD 8mm x ID 5mm OD 10mm x ID 6.5mm OD 12mm x ID 8mmType : Treatment UnitModel Number : PUFit For Tube Size : 8mm OD x 5mm ID Hose TubeMaterial : PolyurethaneWorking Temperature : -5°C~+80°C
  • Hoses
  • 3M/6M/9M/12M/15M Pneumatic PU 6*4mm 8*5mm Air Compressor Telescopic Spiral Hose Spring Tube Flexible Air Tool Pipe
Color OD 8mm x ID 5mm
Brand Name JFVMLAIU
Unit Count 1.0 Count
Manufacturer JFVMLAIU
Item Dimensions L x W 0.39"L x 0.39"W
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
18 ratings | 7 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (16)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (2)